Český pohár Praha 2017

Na 4. český pohár této sezóny se víkend před Vánoci sjelo 60 lidí a mezi nimi bylo i 8 borců z našeho klubu BSE United.

Hráči byli rozděleni do třech základních skupin. V 1. skupině jsme neměli zastoupení, za to ve druhé skupině jsme měli hned 4 hráče. Nejúspěšnější z nich byl Lukáš Kahoun, který po půl roční pohárové pauze ukázal, že je ve vynikající formě. Sice jen tak tak, ale postoupil do skupiny A. Nedaleko za ním byl Franta Marek, který bez problémů postoupil do skupiny B, ale do bojů o skupinu A nezasáhl. Větší problém sesbírat dostatek bodů na skupinu B měli Tomáš Kahoun st. a Míra Mareš, zbylý dva soutěžící z BSE United. Tomáš Kahoun nakonec dokázal porazit soupeře, které porazit potřeboval a postoupil. Míra Mareš takové štětí neměl a o polední pauze se mohl připravovat na skupinu C.

V poslední základní skupině jsme měli dva stiga hokejisty: Toma Kahouna ml. a Haničku Marešovou. Jejich postup skupinou byl velice podobný. To, co ztratili na papírově slabších soupeřích, dokázali dohnat na již ostřílených mazácích českého poháru. Oba se mohli radovat z pohodlného postupu do skupiny B. Pro Toma Kahouna standard a pro Haničku už pomalu také.

O přestávce mezi dopolední a odpolední částí dorazili i Maty a Petr Klazarovi, kteří byli automaticky přidáni do skupiny C. V té se jim dařilo jako obvykle. Petr bojoval a dokázal uhrát čtyři body, nicméně to opět skončilo posledním, 18. místem (celkově 60.). Maty na tom byl o poznání lépe. I když tam byla škoda několika zápasů, tak 14. místem (celkově 56.) si zajistil dostatek bodů na to, aby se posunul na 1. místo průběžné klasifikace nováčka sezóny. Nejlepší z našeho klubu byl v céčku Míra Mareš, který nestačil pouze na nejlepší trojici a skončil na 4. místě (celkově 46.).

Ve skupině B se sešla dokonce čtveřice našich hráčů. Nikdo se nedokázal probojovat do play-off, ale Franta Marek byl opravdu blízko. Skončil těsně pod hranou play-off na 9. místě (celkově 33.). Tomáš Kahoun ml. uhrál spoustu bodů nad hráči ze shora tabulky, ale ztráty s outsidery ho posunuly až na 12. místo (celkově 36.). Tomáš Kahoun st. sbíral body, kde se jen dalo, a nasbíral jich dost na 15. místo (celkově 39.). Hanička Marešová ukázala, že do skupiny B patří, dokázala bodovat hned v pěti zápasech a skončila na 17. místě (celkově 41.).

Krátká kapitola je skupina A, kde jsme měli jen jednoho zástupce. Lukáš Kahoun byl rád, že do skupiny A vůbec postoupil, i tak ale dokázal sem tam někomu ukradnout nějaký ten bodík (jeden i vítězovi základní skupiny), nestačilo to však na odlepení se ze dna skupiny a tak skončil na konečném 24. místě.

Turnaj v Praze v Satalicích vyhrál letos bezkonkurenční Michal Hvižď z THC Stiga Elites. Ve finále ho vyzval Lukáš Turoň z THC Třinec a třetí skončil potřetí za sebou Zdeněk Matoušek ml. z domácího klubu HCS Žabka Praha. Vítězům gratulujeme a pořadatelům děkujeme za skvěle uspořádaný turnaj.

Během polední pauzy proběhly volby do výboru české asociace stiga hokeje (ČASG). Neúspěšně kandidoval i člen BSE United Lukáš Kahoun. Je to škoda, když přihlédneme k faktu, že ještě hodinu před uzavírkou přihlášek byl jediným kandidátem a byl zástupcem tak velkého klubu jako je právě BSE United. Následně odmítl pozici revizora. Spravil si však chuť tím, že zahrál jeden ze svých nejlepších turnajů v životě. Byl zvolen nový výbor, jejímž předsedou se později stal Martin Ženíšek z klubu APP Gladiators Plzeň.