Vyrovnané čtvrté kolo Raptors League vyhrál v prodloužení pátého zápasu Vašek Pikl + průběžné pořadí

Osm hráčů, osm míst v play-off a vyrovnané souboje. To bylo čtvrté kolo Raptors League, které se odehrálo 26.7.2014 na tradičním místě ve strakonické teplárně. Přestože základní část by se v tomto počtu mohla jevit jen jako „předehrávka“ play-off, i za ni se udělovaly body do celkového hodnocení soutěže. A také proto si čtyři přespolní a čtyři „naši“ hráči už od začátku nic nedarovali: Míra Černoch proplul s 10 body z celkových 14 možných na první místo před devítibodového Vaška Pikla. Třetí až šesté místo dělily dva body: výborně zahrál třetí Martin Kouba (o vzájemák před Frantou Markem), rovněž vzájemný zápas rozhodl pro pátého Tibora Vargu a šestého Honzu Sládka. Vyrovnanost soubojů potvrzuje sedmé místo Anežky Vargové a osmé Hynka Nechutného – přitom Anežka porazila druhého Pikla a Hynek pro změnu prvního Černocha.

V play-off na sebe narazily zajímavé dvojice: Míra Černoch sice hladce vyřadil Hynka Nechutného, ale dva ze tří zápasů skončily o gól, jeden dokonce v prodloužení… Vašek Pikl si poradil s Anežkou Vargovou rovněž s čistým štítem, zde se rozdíly výsledků postupně snižovaly s tím, jak se Anežka začala lídrovi soutěže dostávat na kobylku. Tibor Varga vedl nad Frantou Markem už 2:0, ale nakonec o postupujícím rozhodly až poslední vteřiny pátého utkání, ve kterém Tibor z nepříznivého skóre dokázal otočit a po výsledku 4:3 postoupit do semifinále. Třetí Martin Kouba si oprávněně brousil zuby na stále se zlepšujícího Honzu Sládka. Radost z vítězství mu ale vydržela pouze po prvním utkání, poté už mu pacholík z Elites nepovolil víc než jeden gól na zápas. A věci se děly i dál: ne mezi Mírou a Tiborem, kde bylo poměrně rychle hotovo (3:0), ale mezi Vaškem a Honzou, kteří to dotáhli rovněž na pátý zápas z pěti možných. A rozhodli se, že ještě budou prodlužovat. Ale pustit si Vaška do prodloužení, když mu hrozí vyřazení, je jako jít na draka s krabičkou sirek. Prostě se nedal… A ve finále se vše opakovalo. Přestože Míra vedl 2:1, Vašek opět dotáhl, sahal po vítězství, které mu pár vteřin před koncem pátého zápasu zhatil vyrovnávací gól, a pak prostou střelou z levého křídla vyhrál své třetí prodloužení ze tří v turnaji (z toho dvě ve finále).

Suma sumárum, na pohled se vepředu nic moc nezměnilo, oba finalisté si z turnaje odnesli 22 bodů, Vašek Pikl vyhrál svou 25. Raptors League, Honza Sládek bral třetí místo, a tak jediným hráčem BSE, který letos skončil na stupních vítězů, zůstává Franta Marek. A že to poslední červencovou sobotu bylo hodně vyrovnané, ukazuje i fakt, že Franta tentokrát přes opravného pavouka spadl (po dvou třetích místech!) až na osmou příčku. Oprava se nejlépe zdařila pátému Martinovi, kterého následoval šestý Hynek a sedmá Anežka.

Předposlední kolo letošní Raptors League se bude konat v sobotu 30.8. a šušká se, že ten, kdo přinese skalp Vaška Pikla, prý dostane doživotní imunitu proti zmoknutí, hodinky s vodotryskem a ještě chleba s pomazánkou a pivo navíc do posledního kola. Tak koukejte přijet!