Vítámvás Cup 2016

VÍTÁMVÁS CUP poznal jedenáctého ví těze. Stal se jim Jiří Chylík, hráč HCS Žabka Praha. Jméno vítěze se zrodilo z dvou hracích dnů, které na dva dny ohromily aulu Střední školy F. D. Roosevelta pro tělesně postižené. Tradiční to místo, kde se memoriál Lukáše Vítámváse ve stolním Stiga hokeji koná. Turnaje se zúčastnilo téměř 40 hráčů. Kromě reprezentantů střední školy se do turnaje zapojili žáci Základní školy 28. října Brno a Základní školy Slovanské náměstí v Brně. Součástí turnaje byli i hráči České asociace Stiga Game (ČASG) či ELPISU Brno.  Nesmíme zapomenout ani na účast 1brněnských sportovních klubů. Turnaj navštívili ragbisté Dragonu Brno a také vícemistři republiky z letošní volejbalové sezóny, hráči klubu Volejbal Brno. A jako již tradičně, nezbytnou součástí tohoto jedinečného turnaje bylo i BSE United! Aktivně, jako pozvaný hráč reprezentující Asociaci se do turnaje zapojil Sam Hána, jako výsledkový servis, opravář hokejů a na konci i moderátorka, fungovala Any.

2V úterý 28. června 2016 se odehráli základní skupiny. Na základě výsledků z této části turnaje, se následně druhý den odehrály skupiny výkonnostní. Těch bylo celkem pět. Skupinu „E“ vyhrál Antonín Voznica, na druhém místě skončila Nikola Vočádlová a třetí Jana Pešíková (všichni SŠ F. D. Roosevelta). Výkonnostní skupinu „D“ opanoval Štefan Feri (ZŠ nám. 28. října), druhý byl Štěpán Hofírek (ZŠ Slovanské nám.) a třetí místo v této skupině bral představitel Rooseveltovy střední školy Jan Přikryl. Grupa „C“ měla rovněž své medailisty. Byli jimi na prvním místě Miroslav Horváth (ZŠ nám. 28. října), druhá pozice patřila Miroslavu Obstovi (SŠ F. D. Roosevelta), ta třetí potom Vojtu Hlouchovi (ELPIS Brno).

Dostáváme se k nejprestižnější kategorii hráčů mimo hráče asociace Stiga Game. Zde byl nejúspěšnější Tomáš Kulíšek (ELPIS Brno), stříbrný post patřil Pavlu Krátkému, bronz si vybojoval Milan Šafránek. O vítězi „áčkové“ skupiny, jenž se stal zároveň vítězem absolutním již řeč byla. Stal se jim Jiří Chylík. Ten ve finálové sérii na dva vítězné zápasy zdolal Yevhena Levdanského (SHC Stiga Elites). Přičemž zejména rozhodující třetí duel byl nesmírně dramatický. V základní hrací době branka nepadla. Na řadu muselo přijít prodloužení. Nemilosrdná náhlá smrt určila, že vítězem 11. ročníku VÍTÁMVÁS CUPu se stal Jiří Chylík!

3 4

5O třetí místo si to ve vyrovnané bitvě rozdal náš Sam Hána a Jirka Junek hájící barvy Stiga HC Benátky. Sam musel o svůj pohár pořádně zabojovat, když musel dokonce otáčet nepříznivě se vyvíjející sérii. Povedlo se a bronz mířil do Pelhřimova!
Vyhlášena byla také nejlepší žena turnaje. Tou byla Katka Sodomková, která se vešla do první desítky nejlepších hráčů turnaje. Velice váženou cenou turnaje je cena Lukáše Vítámváse, kterou organizační výbor uděluje hráči s handicapem. V letošním roce tuto cenu získal Michal Drlík.

Slavnostní vyhlášení výsledků budiž důstojnou tečkou za celým průběhem turnaje. Na jeho závěru byl dekorován celkový vítěz Jiří Chylík. Z rukou paní ředitelky Střední školy F. D. Roosevelta Ing. Miroslavy Zahradníkové a patrona turnaje Dušana Vítámváse převzal hlavní pohár, na němž je deset štítků se jmény různých vítězů. Po dnešku je jasné, že na podstavec přibude další, již jedenácté jméno!

A BSE United je hrdé na to, že své jméno mohlo spojit právě s tak fantastickou akcí, jakou je Vítámvás Cup!7 6
Autoři: Tomáš Pětník, Aneta Pohořalá