Stiga pohár škol Pelhřimov

Spolupráce hráčů BSE United (konkrétně Lukáše Kahouna, Tomáše Kahouna ml. a Hany Marešové) s DDM Pelhřimov přinesla další plody. Naposledy to byly tři předváděcí akce na pelhřimovských základních školách a nyní to bylo dokonce Okresní kolo ve stolním hokeji Stiga pro základní školy. Turnaj se konal v úterý dne 9. května léta páně 2017 a sjelo se na něj 5 škol z celého okresu. Všechny školy zapsali jeden trojčlenný tým do kategorie A (kategorie prvního stupně) a jeden do kategorie B (kategorie druhého stupně) Celkem se tedy turnaje účastnilo 30 mladých talentovaných hráčů.
Na začátku Lukáš Kahoun všechny uvítal, vysvětlil hrací systém a základní pravidla, které spolu s Tomášem Kahounem ml. následně mohli demonstrovat na exhibičním zápasu, který spolu odehráli. Nadále se oba spolu s Haničkou Marešovou starali o plynulý průběh turnaje. Stále museli opravovat hokeje, dělat rozhodčí a také odpovídat na zvídavé dotazy nejen od dětí, ale také i od dozorů, které s dětmi přijeli. I když měli plné ruce práce, zvládli všechnu práci na jedničku a turnaj probíhal bez výrazných organizačních problémů.
V kategorii prvního stupně se školy umístili v tomto pořadí: 1. ZŠ Na Pražské Pelhřimov, 2. ZŠ Želiv, 3. ZŠ Nový Rychnov, 4. ŽŠ Osvobození Pelhřimov, 5. ZŠ Lukavec. Reprezentanti ZŠ Na Pražské Pelhřimov opravdu nikomu nedali příliš velkou šanci a od začátku do konce si v podstatě bez konkurenčně došli pro celkové vítězství. Žáci ze ZŠ Želiv také hráli velmi dobře, ale měli prostě smůlu, že narazili na tak dobrý tým jako ZŠ Na Pražské. Třetí ZŠ Nový Rychnov předvedl především potenciál do budoucna, protože se představil s nejmladším týmem ze všech zúčastněných a obsadil hezké třetí místo.
Mezi žáky druhého stupně dominoval ZŠ Nový Rychnov, jelikož bratři Kahounovi jsou z Nového Rychnova a Lukáš Kahoun tam pár borců už trochu vytrénoval. Ne jenom, že celkově zvítězili, ale ze všech 36 zápasů, které hráli, 34 vyhráli a dva remízovali! Druhý se umístil ZŠ Želiv, který přeci jenom dokázal Nový Rychnov trochu potrápit (1 remíza a 1 prohra pouze o gól). Další pořadí bylo následovné: 3. ZŠ Na Pražské Pelhřimov, 4. ZŠ Lukavec, 5. ŽŠ Osvobození Pelhřimov. Čtvrtý ZŠ Lukavec se blýskl účastí nejlepší ženy na celém turnaji.
Z tohoto turnaje si každá základní škola odvezla jeden stolní hokej darovaný Českou asociací Stiga Game a také spoustu skvělých zážitků a zkušeností se stigou a určitě věříme, že to někoho motivovalo k tomu, aby se začal stiga hokeji věnovat aktivně. Fotogalerie turnaje.