Raptoří páté kolo

Státní svátek se rozhodlo účastí na pátém kole Raptors League oslavit hned devět stigových nadšenců. Šestici domácích doplnila ještě trojice hostů z Plzně, Prahy a Teplýšovic. Kvůli trošku nešikovnému počtu hráčů se hrálo systémem každý s každým, přičemž prvních 8 si to rozdalo o možnost jít dál pavoukem play-off.

Základní část nám opět ukázala, jak nesmírně vyrovnaná je naše soutěž. Porazit může téměř kdokoli kohokoli. Cenný skalp si připsal Jirka Přibil, který porazil Any, Jarda Hnízdil pro změnu sebral body Martinovi a Mareček plichtil s Pavlem Pohořalým 5:5. A pak se v tom někdo vyznejte, papírové předpoklady prostě neplatily…

321

Suma sumárum, všechny možné výsledkové kotrmelce nakonec 9. místo přisoudili Jirkovi Přibilovi, první naopak neohroženě držel Vašek Pikl. Největší tahanice byla ale o místo čtvrté, o které usilovala hned trojice hráčů se stejným bodovým ziskem – Any, Mareček a Franta. I tento rébus byl nakonec díky pomocným kriteriím vyřešen a boj a druhé kolo play-off mohl začít. Papírové předpoklady potvrdil Vašek, který udolal Jardu, Any zvládla zápasy s Marečkem a Míra Černoch taktéž nepřipustil komplikace, když porazil Martina Koubu. Nejvyrovnanější bitvu tak svedlo duo Franta – Pavel. O postupujícím rozhodlo až prodloužení pátého zápasu. Franta si mohl hluboce oddychnout a těšit se na semifinálovou bitvu.

Opravného pavouka nejlépe zvládl Pavel Pohořalý, který soupeřům nepovolil uhrát ani bod, z celkového šestého místa radoval Martin Kouba. Kdo naopak doplatil na nástrahy opravného pavouka, byl po základní části pátý, Mareček. Musel se nakonec spokojit s posledním devátým místem, když se rozehrál Jirka Přibil a v konečném zúčtování se vyhoupl až na místo sedmé! Osmé místo si pro sebe uhrál Jarda Hnízdil.

Dva semifinálové zápasy pěkně rovnoměrně rozdělily hosty a domácí. V prvním z nich se představil Míra a Franta a nutno dodat, že i přes výsledek 3:1 ve prospěch Míry, to byly velmi vyrovnané zápasy, končící jen jednogólovým rozdílem. Až nečekaně vyrovnané bylo také druhé semifinále. Any uhrála na Vaška dva zápasy v řadě, čímž se ujala vedení v sérii 2:1! Nicméně tento nepříznivý stav Vaška donutil přeřadit na jiný rychlostní stupeň a ve čtvrtém vzájemném zápase nasázel Any hned 12 gólů. Pátý zápas už si Vašek pohlídal, když jej vyhrál 4:0 a mohl se těšit na další finálovou účast.

1711any                  aaaaa

Jak finálový zápas, tak ten o třetí místo, nebyly určené pro slabé povahy. Vítěze obou klání musel určit, jak jinak, poslední z možných zápasů. Vašek však nakonec udržel nervy na uzdě a výsledkem 4:0 si zajistil další prvenství. Míra

Černoch mu byl však více než zdatným soupeřem. Ještě déle, než samotné finále, se hrálo o bronz. Any s Frantou si prostě chtěli zahrát co nejvíc a třikrát z pěti možností, muselo vítěze určit prodloužení. A právě prodloužení toho posledního nakonec přiřklo bronzovou medaili Frantovi Markovi, který byl jediným domácím hráčem, co dosáhl na stupně vítězů.

Další kolo Raptors League se uskuteční po Vánocích, 29. prosince, cukroví s sebou! Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *