Druhé vítězství Lukáše Kahouna v řadě a vítězství Tomáše Kahouna ml. v Novorychnovské lize 2014/2015

Na večer v pondělí 29. června se na Obchodní Akademii v Pelhřimově uskutečnilo poslední kolo Novorychnovské ligy ve Stiga hokeji. Na turnaj přišlo hned několik nováčků většinoLukasKu žáků z OA Pelhřimov včetně Jany Hodačové, která se zúčastnila již turnaje ve čtvrtek. Turnaje se také poprvé zúčastnil Samův mladší bratr Benjamin. Poprvé tak byli účastníci podle světového žebříčku rozděleni do dvou skupin ve skupině A zvítězil bez ztráty bodu Samuel Hána a druhý skončil Tomáš Kahoun st. Poslední dvě postupová místa vybojovali Marešovi, Hanička skončila třetí a Míra skončil čtvrtý. Ve skupině B zvítězil ve všech zápasech Tomáš Kahoun ml., druhý skončil Lukáš Kahoun celý oblečen do bílé jako tenisté právě začínajícího Wimbledonu a třetí nováček Benjamin Hána, poslední postupové místo urval o jeden bod Pavel Komárek. Ve skupině o 9. místo zvítězil Miloslav Feik se ziskem 5 bodů na lepší vzájemný zápas s Martinem Zelenkou, třetí skončila Jana Hodačová, která porazila Janu Kahounovou v dodatečném zápase, protože měly obě hráčky po čtyřech zápasech stejně bodů, shodné skóre 4:5 a společnou remízu 1:1. Na posledním 13. místě skončil Ondřej Vítek, který v turnaji uhrál tři remízy dvakrát s Janou Kahounovou a jednou s Martinem Zelenkou. Ve čtvrtfinále zvítězili všichni favorité 2:0 na zápasy, Samuel Hána porazil Pavla Komárka, Lukáš Kahoun Hanu Marešovou, Tomáš Kahoun st. Benjamína Hánu a Tomáš Kahoun ml. Miroslava Mareše. V semifinále se začalo bojovat o celkové pořadí v sezóně. Tomášovi ml. by stačilo, aby skončil do 3. místa, anebo aby Tomáš st. nevyhrál. V semifinále se postavili proti sobě. V prvním zápase série ale prohrál Tomáš ml. 3:4 po prodloužení. V druhém zápase díky šťastnému gólu zvítězil Tomáš Kahoun ml. a stav série byl tak 1:1 stejně jako mezi Lukinem a Samem. Obě semifinále se dostali do prodloužení třetího zápasu a v nich zvítězili Lukáš a Tomáš st. Do souboje o 5. místo se přes Miroslava Mareše st. dostal Benjamin Hána 2:0 a Hana Marešová přes Pavla Komárka také 2:0. Zápas o páté místo vyhrál 2:0 Benjamin a na svém prvním turnaji hned skončil 5., 6. skončila Hana Marešová, 7. Miroslav Mareš, který porazil Pavla Komárka 2:1 a ten tak skončil 8. První zápas ve finále vyhrál 1:0 Tomáš Kahoun st. a v sérii o třetí místo prohrál Tomáš ml. se Samem 1:2 po prodloužení a Tomáš Kahoun st. se tak přiblížil vítězství v sezóně. V druhých zápasech dotáhl Sam sérii na 2:0 a skončil třetí, ale ve finále Lukáš minutu před koncem vyrovnal a po prodloužení zvítězil a tak srovnal sérii na 1:1 a Tomáš ml. mu musel držet palce i v posledním zápase. Tam se Lukáš zhruba v polovině dostal do vedení a zápas nakonec vyhrál 2:0 a tím i celý turnaj a zvítězil tak podruhé v řadě.
Po dvou letech kdy kraloval celkovému pořadí Tomáše Kahouna st. se letos radoval Tomáš Kahoun ml. se ziskem 157 bodů a třemi vyhranými turnaji, druhý skončil se 153 body a dvěma vítězstvími Tomáš Kahoun st. a třetí se 149 body a třemi vyhranými turnaji Lukáš Kahoun. Čtvrtý skončil Samuel Hána (1 vyhraný turnaj), který ovšem tři turnaje v Novém Rychnově vynechal, pátý skončil Miroslav Mareš, šestý Pavel Komárek a sedmá nejlepší žena Hana Marešová, zbývající turnaj vyhrál Lukáš Paclík, který skončil s jediným turnajem na 9. místě. Turnaj se v letošní sezóně oproti minulým, kde se obvykle hrálo i v pěti hráčích velmi rozrostl a pomohlo tomu i částečně přesunutí do Pelhřimova. Hned třikrát překonával rekord v účasti, poprvé na vánočním turnaji v Novém Rychnově 10 hráčů, poté při účasti Lukáše Paclíka 11 hráčů a závěrečný turnaj sezóny dokonce 13 hráčů. Alespoň jednoho turnaje se zúčastnilo 23 hráčů. Další Novorychnovská liga se uskuteční pravděpodobně v Novém Rychnově po prázdninách.30