Druhé kolo BSE League ve znamení dvojic

V pátek 17. dubna se v literární kavárně Měsíc ve dne konalo druhé kolo letošní BSE League. Nejlepší zprávou turnaje je zejména návrat dvou nováčků z prvního kola – Standy Soukupa a Filipa Mikeše, kteří spolu s dalšími čtyřmi hráči bojovali o body do průběžného pořadí soutěže. Standa dokonce podruhé v řadě porazil v konečném pořadí Jardu Hnízdila a obsadil druhé místo. Zvítězil Tibor Varga a stupně vítězů doplnil právě jmenovaný Jarda. Filip Mikeš skončil těsně „pod bednou“, páté a šesté místo pak patřilo dvěma úplným nováčkům – Antonínu Aubrechtovi a Michaelu Štěpánkovi.

Více než zápasový mód (odehráli jsme jen jednu sérii vzájemných zápasů) nás ale tentokrát bavily zápasy dvojic, zejména poté, co z šestičlenného osazenstva zbyla jen čtveřice statečných. Fíla se Standou porazili Tibora s Tondou 10:8 a ukázalo se, že „fotbálkový“ model, který jsme v dávné klubové minulosti často praktikovali, je ideální pro začínající hráče, kteří se mohou naučit pracovat s táhly postupně.

Příští kolo je na programu v pátek 22. května – začátek turnaje se přesouvá na 19:30.