BSE hlásí vydařený turnaj na jihu Moravy

Mrazivou sobotu 24. ledna 2015 se konalo již 5. kolo Českého poháru. V Brně panovalo očekávání, kolik hráčů se na jih Moravy dostaví, ovšem čísla letošní sezony se ne a ne přehoupnout přes sedmdesátku. V Brně se pomyslné počitadlo zastavilo na čísle 66. BSE však mělo velmi pěkné zastoupení. Kromě skoro domácí Any vážil dlouhou cestu ještě Franta a Jirka ze Strakonic, Lukáš pak pro změnu z Pelhřimova.

V základních skupinách došlo hned na dva prestižní klubové souboje. V první ze čtyř možných skupin na sebe narazil Franta s Lukášem. Jejich souboj se proměnil v přestřelku, ve které padlo hned 11 gólů. Franta vedl dokonce již 5:0, ale polevit v zápase proti Lukášovi se nevyplácí. Lukáš rozjel svůj gólostroj, který těsně před koncem pětiminutového zápasu vyústil v zisk dvou bodů za těsnou výhru 6:5. Lukáš se na sobotu zřejmě dobře vyspal a v základní skupině získal skvělých 20 bodů. Škoda jen, že mu jeden jediný bodík chyběl k tomu, aby pronikl do elitního Áčka. Bohužel hned o dva body přišel v zápase s Martinem Růžičkou, který po základní skupině skončil až 12. Škoda, ale při současné vyrovnanosti hráčů i tak parádní výsledek. Ani Franta nezahálel a uzmul soupeřům celkem 14 bodů, což mu vyneslo klidnou postupovou pozici do odpolední skupiny B. V poslední ze základních skupin, té čtvrté, na sebe pro změnu narazila Any s Jirkou. Zda papírové předpoklady neplatily. Jirka nad Any vyhrál naprosto zaslouženě 3:2. Any vůbec neměla svůj den a postup do Béčka byl malým zázrakem, když do svého tradiční výkonnostní skupiny postoupila jen díky lepšímu vzájemnému zápasu s Tomášem Kahounem st. Vzájemný souboj je o to pikantnější, neboť Tomáš se nově stává členem našeho sdružení! Jirka, ačkoli poměrně dlouho stigově pauzíroval, odehrál parádní turnaj. Dopoledne nasbíral jen o bodík méně než Any, bohužel právě ten mu chyběl, aby prolomil ledy a byl ve vysněném Béčku. Odpoledne ho tak čekal maraton zápasů ve skupině C, což je i tak dobrý počin, vzhledem tomu, že byla také výkonnostní skupina D.

a

Lukáš spěchal po Stize na ples, což ho ovšem nemohlo nijak rozhodit. S přehledem vyhrál celou skupinu B, čímž si zajistil nejlepší pozici pro následující play-off. Ve čtvrtfinále narazil na Romana Mančíka, kterého porazil 3:2 na zápasy. V semifinále však Lukáš narazil na Miloše Ševra, který už podobných vypjatých zápasů absolvoval nesčetně moc. To byl asi také jediný rozdíl, proč Miloš zvítězil 3:1 na zápasy a utnul tak Lukášovu vítěznou jízdu. I tak mohl jít Lukáš plesat s pocitem, že obsadil celkové krásné 27. místo. Any pokračovala v neslaných nemastných výsledcích, což ji srazilo na 12. místo ve skupině, celkově 37.. Franta získal stejně bodů jako Any, ale díky horšímu vzájemnému zápasu na něj zbyl celkový 38 flek. Skupina C si zápasy opravdu užila, protože hrála dokonce dvoukolově. Jirka se pral statečně, ale zmáhala jej únava z dlouhého dne. I tak získal krásných 76 bodů do světového žebříčku za celkové 55. místo.

b

Vítězem celého turnaje se stal Yevhen Levdansky z klubu THC Stiga Elites, kterému se tak povedlo obhájit loňský triumf. Na stříbrném stupínku skončil Patrik Petr ze stejného klubu, bronzovou příčku obsadil Big Banďák Honza Dryák. Kompletní výsledky naleznete zde.

Kromě fotek, které si můžete prohlédnout zde, můžete také shlédnout televizní reportáž, která začíná v čase 6:23 min zde.

Děkujeme všem pořadatelům (i z řad BSE), kteří pomohli k bezproblémovému průběhu turnaje a již nyní se těšíme na zahranou na turnaji na Kladně.

Aneta Jackowská

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *